+372 51 233 63

Veebilehe kaasajastamise olulisus

Kas märkasid, et Sinu veebileht on Google’i otsingumootoris ajaga üha järgmistele lehekülgedele nihkunud või sootuks kadunud? Saad tihti klientidelt kõnesid küsimustega, kus Sinu ettevõte asub või millega tegeleb, sest nad ei suuda veebilehel infot tuvastada? Proovisid lugeda enda veebilehe sisu tahvelarvutis või mobiiliekraanilt ning see oli raskendatud? Jälgid konkurentide lehti ning need on kaasaegse disainiga, huvitavate eriefektidega, hästi läbi mõeldud?

Selgitan, miks kodulehe uuendamine võib olla vastuseks kõigile neile küsimustele

  • Veebileht on Sinu või Su ettevõtte virtuaalne visiitkaart. Kui see puudub, ei leita Sind üles ning seega külastatakse tõenäoliselt harvem ka Sinu äri. Kuid mitte ainult seda – kui veebileht on olemas, ent ei kohandu vastavalt nutiseadmete ekraanidele, võib tänapäeval veebileht sama hästi ka puududa. Uuringu kohaselt tutvub enne kontakti loomist keskmiselt 90% esimesena neid huvitava ettevõtte veebilehega. Suur osa Sinu potentsiaalsetest klientidest ei vaevu näpuga ekraanil järge ajama, et imepisikest kirja lugeda, piltidest mööda põigelda ning õige infoni jõuda.
  • Alates aprillist 2015 ei toeta Google’i otsingumootor enam veebilehti, mille sisu ei kohandu nutiseadmetega. See tähendab seda, et Su veebileht ei pruugi olla Google’ist täiesti kadunud, ent seda edendavad tublisti kodulehed, mille arendamisel on mobiilsuse olulisusele mõeldud. Otsides Google’ist mistahes teenust, on aga selgunud, et teisele – rääkimata kolmandast – lehele ei vaadata pea kunagi. Veebileht, mis ei kohandu nutiseadmetega, kaotab seega Sinu potentsiaalseid tulevasi kliente.
  • Lisaks mobiilsusele, arvestab Google’i otsingumootor ka teisi faktoreid, näiteks veebilehe kiirust. On tõenäoline, et kümmekond aastat tagasi loodud/uuendatud veebilehel ei ole mõeldud selle mahu peale, fotod ja videod kuvatakse täissuuruses, veebileht toimib väga aeglaselt. Google arvestab veebilehtede kuvamisjärjekorral ka lehtede kiirust ja mahtu.
  • Sajandi alguses loodud veebilehti ühendab tihti üks mure – neid on niivõrd keeruline hallata. Palju loodi kodulehti, mida hallata ei olegi võimalik. Kõiki meie poolt arendatud veebilehti on lihtne hallata ning kogu sisu, olgu selleks tekst või pildimaterjal, on sisuhaldusest muudetav ilma meiega kontakteerumata. Veebilehtede disain on loodud just nii, et mistahes sisu lisamisel või muutmisel kujunduse üldmulje oluliselt ei muutu.
  • Läbimõeldud veebilahendused ligitõmbavate nuppudega, säravate piltidega, vormidega, sotsiaalmeedialinkidega ning mis kõige olulisem: asjakohase sisuga tõstavad huvi Sinu ettevõtte vastu.
  • Tänapäevased veebilehed on korralikult turvatud. Loe meie artiklit Finecode OÜ poolt loodud veebilehtede turvalisuse kohta.
  • Nutiseadmetele kohandumisele ning veebilehe kiirusele lisaks on võimalik värskeid veebilehti teistegi nippidega Google’is esimeste hulka tõsta: lisad, koodipoolsed muudatused, märksõnad jmt.
  • Viimastel aastatel loodud veebilehed toetavad uue aja veebitehnoloogiaid: HTML5, CSS3, jQuery ja paljud teised lahendused, mida kasutame oma töös igapäevaselt. Nõnda on veebilehel kerge vaevaga kuvatavad videod, heliklipid, animatsioonid ja kõrgkvaliteetsed fotod. Disainivõimalused on piiritud ning kasutajamugavus üha tõuseb.
  • Uuemaid kodulehti on võimalik ühendada juba kasutusel oleva tarkvaraga, näiteks majandustarkvaraga.

 

Kokkuvõtvalt soovin öelda, et kaasaegne veebileht on lisaks atraktiivsusele ka tõhus turundusvahend ning ülioluline visiitkaart. Paranda enda ettevõtte leitavust, visuaalset identiteeti ja klientide kasutajakogemust ning räägi meile enda visioonist.